Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve ilçe belediyeleri arasında 17 ilçede gençlik hizmetleri ve spor alt yapısındaki eksikliklerin tamamlanması için düzenlenen protokol kapsamındaki çalışmalar sürüyor. Fen İşleri Daire Başkanlığı, bu kapsamda Bağlar ilçesindeki Toptancılar Sitesi bitişindeki alanda FIBA (Uluslararası Basketbol Federasyonu) standartlarında yapılan ve vatandaşların basketbol, voleybol ve hentbol oynayabileceği çok amaçlı spor salonu inşa ediyor.

SPOR SALONU HİZMETE AÇILACAK
60 milyon TL ihale bedeli olan tesiste, toplamda 10 dönüm arazi içinde 4 bin 332 metrekare alanda bin kişi kapasiteli kapalı spor salonu yapıldı. Spor salonu, ahşap kaplama çalışmalarının ardından önümüzdeki günlerde hizmete açılacak.

Proje kapsamında komplekste mevcut olan 3 basketbol sahasının demontajı gerçekleştirildi, merkez ilçelerde yer alan 3 okul sahasına da 2 basketbol sahası ve 1 çim futbol sahası montajı yapıldı.

Alanın kalan kısmında saha içi parke zemin döşemesi ile çevre düzenlemesi yapıldı. Açık otopark ve yeşil alan oluşturuldu.

YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU 
Tesisin içinde; Soyunma Odası+WC+Duşluk, Doping Kontrol Birimi, Sağlık Birimi, Vip Dinlenme, Basın Dinlenme, Yangın Holü, Su Deposu, Erkek ve Kadın Mescitleri, Büfe, Antrenman Salonu ve yayın odası gibi pek çok birim bulunuyor.

Diyarbakır’da bu kez şehir merkezinde görüldüler Diyarbakır’da bu kez şehir merkezinde görüldüler

Tesis içinde bulunan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ise bin 370 metrekare alanda inşa edilerek Diyarbakır halkına kazandırıldı.

FIBA UYGUNLUK BELGESİ
Bin kişilik kapalı spor salonu, zemin malzemesi ve teknik ekipmanları, FIBA standartlarına uygun olarak seçildi. Salondaki çalışmaların tamamlanması ardından FIBA uygunluk belgesi alınacak.

Kaynak: Bülten