Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kent merkezindeki 136 ana arter, meydan, şehirlerarası otobüs terminali, ilçe otogarı, özel ve kamu hastanelerinin acilleri ve bekleme yerlerinin temizliği için temizlik kampanyası başlattı.

Bağlar ilçesi Dörtyol Semti’nde startı verilen kampanya çalışmasına Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Serra Bucak ve Doğan Hatun, Bağlar Belediyesi Eş Başkanları Leyla Ayaz ve Siraç Çelik, Yenişehir Belediyesi Eş Başkanları Safiye Akdağ ve Mehmet Ergün katıldı. Eş Başkanlar, temizlik araçları ve temizlik personeli ile birlikte cadde ve kaldırımları köpüklü su ile yıkadı.

Vatandaşlar çalışma sırasında Eş Başkanlara yoğun ilgi göstererek alkışlarla destek verdi.

BUCAK: DAHA TEMİZ BİR DİYARBAKIR İÇİN

Kampanyaya ilişkin açıklama yapan DBB Eş Başkanı Serra Bucak, Bağlar, Yenişehir, Sur ve Kayapınar belediyeleriyle birlikte kentin 136 noktası için temizlik çalışması ve kampanyasını başlattıklarını belirterek, “Bugün kampanyanın startını, Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları, Bağlar ve Yenişehir Belediye Eş Başkanları, halkımız ve temizlik ekiplerimizle birlikte Bağlar Dörtyol’dan veriyoruz. Çalışmamızda caddelerimiz, kimyevi olmayan yıkama yöntemiyle temizlenecek. Bugünden itibaren daha temiz bir Diyarbakır ve daha temiz bir Bağlar için kampanyamızı sürdüreceğiz. Kentin temizliği için çöplerimizi konteynerlere ve çöp kutularına atalım ve kentimizi temiz tutalım. Yolumuz açık olsun” dedi.

Diyarbakır Otogarı yenileniyor! Diyarbakır Otogarı yenileniyor!

BAĞLAR’DA CADDELER TEMİZLENDİ

Temizlik personeli ekipler halinde gece boyunca Bağlar ilçesindeki Nuket Coşkun, Fatih ve Görsel caddelerini köpüklü su ile yıkayarak temizledi.

Kaynak: Haber Merkezi