Büyükşehir Belediyesi, küresel ısınmanın getirdiği en büyük sorunlardan biri olan su kaynaklarının azalmasına karşılık, kentte yer alan refüj ve kavşaklarda kuru peyzaj uygulama örneklerini çoğaltıyor. Su kullanımına ihtiyaç duyulmayan kuru peyzaj uygulamasını yaygınlaştıran Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, vatandaşlar tarafından Eski Hal olarak bilinen Urfa Kapı Melikahmet Caddesi’nde çalışma yürüttü.

2 BİN 500 ADET MEVSİMLİK ÇİÇEK EKİLDİ
Çalışmalar kapsamında Sur ilçesi Melikahmet Caddesi ve merkez Yenişehir ilçesi İstasyon Caddesi, Urfa Kapı girişindeki küçük çaplı kavşaklara kuru peyzaj malzemesi ağaç yongası ve kırmızı panza serdi. Kuru peyzaj malzemelerinin estetik görünüm almasını sağlamak için alanlara ayrıca 2 bin 500 adet yazlık mevsimlik çiçek, 130 adet zakkum, 80 adet gold taflan, top mazı ile mavi selvi dikildi.

Diyarbakır’da zorunlu kesinti olacak! Sular ne zaman, saat kaçta gelecek? Diyarbakır’da zorunlu kesinti olacak! Sular ne zaman, saat kaçta gelecek?

MERKEZ İLÇELERDE BİTKİLENDİRME ÇALIŞMALARI
Ekiplerin, kuru peyzaj ve bitki dikiminden önce alanlarda altyapı çalışması da gerçekleştirdi. Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, Sur, Bağlar, Kayapınar ve Yenişehir ilçelerinin refüjleri ile kavşaklarında kuru peyzaj ve bitkilendirme çalışmalarına devam edeceği belirtildi.

Kaynak: Bülten