Elazığ’da emniyet harekete geçti: İki şüpheli tutuklandı! Elazığ’da emniyet harekete geçti: İki şüpheli tutuklandı!

31 Mart yerel seçimlerinde Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA Partisi) Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan ve aynı zamanda Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi görevini yürüten Prof. Dr. Cenap Ekinci, 2020 yılının Haziran ayında Diyarbakır'da koronavirüs döneminde Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bazı hastalar üzerinde denenen, “Türk Işın Tedavi Yöntemi” nedeniyle bazı hastaların yaşamını yitirdiğini iddia etti. Uygulanan tedaviye dikkat çeken Ekinci, “Diyarbakır'da halkı kim kobay olarak kullandı?" diye sordu.

Daha öncede gündeme getirdiği iddialara dair Dr. Ekinci, sanal medya hesabından paylaşımlarda bulundu. Ekinci’nin iddiaları şöyle:

“Diyarbakır Havaalanına Valiliğe bildirilmiş özel bir uçak iner. İçinde başında özel bir hastanede görevli tanınmış Göğüs Hastalıkları Profesörü bir şahıs başkanlığında 5 kişi sağlıkçı ve iki sivil iner.

2. Hava Alanında Valilikçe karşılanan bu ekibin adresi Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma. Hastanesidir. Doğrudan hastaneye ulaşan ekibi Sağlık İl Müdürü C.T ve Başhekim E.B karşılar.


Ekibin amacı Covid 19 virüsünü kanda ilaçsız tedavi edebilen bir cihazı Sağlık Bakanlığına satmak.
3. Bakanlık bu Cihazı almak istememektedir çünkü bunun bilimsel bir yanı yoktur. Ve Dünyada henüz uygulanmadığı gibi cihaz ile ilgili hiç bir deney ve faz çalışması yapılmamıştır. Ekibin başındaki M.S (Bakan Yakını) ısrarla cihazı denemek ve bir an evvel raporlamak istemektedir.
4. Hasta üzerinde denenecek bu yöntemi hiç bir hastane kabul etmez. Ne hikmetse Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi kendi hastaları üzerinde denemeyi kabul eder. 3 gün boyunca hastalara ve yakınlarına bilgi verilmeksizin bu deneyler yapılır. Hastane önünde basın
5.Canlı yayın kameraları önünde en tepeye sunum yapılmak istenir. Ancak Bakanlık buna müdahil olmaz. Ancak Sağlık İl Müdür, Başhekim heyet ile beraber kameraların karşısına geçer ve ülkeye duyurulur. Adını Türk Işını verdikleri bu tedavinin başarısını dünyaya olan ederler.
6. Her sabah özel uçakla gelip akşam eve dönen bu ekibin başındaki kişiyi tanıyorum. Sözde Türk Işını ile tedavi olan hastaların bir kısmının vefat ettiğini biliyorum. Bu cihazı bakanlık satın almadı ve kullanmadı. Diyarbakır’da kaç vatandaşın tedavisi kesilerek kobay yapıldı?
7 Son: Bunun sorumluları kim? Özel Uçak Kime Ait? Diyarbakır neden seçildi? Halk neden Kobay yapıldı. Bakan Yakını bu işin neresinde?” 

Editör: Mücadele Gazetesi