Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde dini nikahla birlikte yaşadığı Aysun A.’yı sokak ortasında tekme yumrukla döven Mehmet Ç.’yi darp ederek etkisiz hale getiren Ali Fırat Arzu (18), o anları anlattı. Ali Fırat Arzu, “Kadını dövdüğünü gördüm. Kim benim yerimde olsaydı aynısını yapardı. Ailem de “İyi yapmışsın” dedi. Dersini alsın, diye ben de ona vurdum” dedi.

Diyarbakır'ın altı ilçesine Cumartesi için kritik uyarı! Diyarbakır'ın altı ilçesine Cumartesi için kritik uyarı!

KADIN ŞİKAYETÇİ OLMADI, SIĞINMA EVİNE GÖNDERİLDİ
Olay, 1 Temmuz’da öğle saatlerinde Çınar ilçesi Fatih Mahallesi’nde meydana geldi. Mehmet Ç., sokak ortasında dini nikahla birlikte yaşadığı Aysun A.’yı darp etmeye başladı. Kadını peş peşe yumruklayan Mehmet Ç.’yi görenler olaya tepki gösterdi. Müdahale eden kalabalıktan Ali Fırat Arzu, Mehmet Ç.’yi yumruklayarak durdurdu. O anlar güvenlik kamerasına yansırken, ihbar üzerine olay yerine gelen polis, Aysun A.’yı ve Mehmet Ç.’yi emniyete götürdü. Aysun A., kendisini darbeden Mehmet Ç.’den şikayetçi olmazken, uzaklaştırma kararı verilmesini talep ederek, kendi isteğiyle kadın sığınma evine gönderildi. Mehmet Ç. ise savcılık talimatıyla, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

AİLEM DE “İYİ YAPMIŞSIN” DEDİ
Mehmet Ç.’yi etkisiz hale getiren Ali Fırat Arzu, konuştu. Arzu, evine doğru giderken olayı gördüğünü söyleyerek, “Birden bakınca kadını dövdüğünü gördüm. Ben de müdahale etmeye gittim. Kadını yumrukluyordu ve şiddet uyguluyordu. Kadını savunmasız gördüm, gururuma yediremedim. Herkesin bunu yapacağını düşünüyorum. Kim benim yerimde olsaydı aynısını yapardı. Ailem de “İyi yapmışsın” dedi. “Kadına şiddete hayır” diye müdahale ettim, kurtardım. Elimden geleni yaptım. Kadına 10’a yakın darbe vurdu. Dersini alsın diye ben de ona vurdum” diye konuştu.

Kaynak: DHA