Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ulaşımın daha güvenli ve konforlu hale gelmesi için yürüttüğü çalışmalarda kentin 17 ilçesinin kırsal bölgelerindeki grup mahalle yolları ve bağlantılarında alt temel, stabilize, dolgu çalışmaları gerçekleştiriyor. Ekipler, vatandaşların seyahat güvenliğini üst seviyeye taşımak için grup mahalle yollarında altyapı çalışmalarının ardından asfalt serim işlemleri yapılacak.

TOPRAK İŞLERİ, ALT TEMEL YAPILIYOR
Ekipler, Kocaköy ilçesinde 8,3 kilometre uzunluğundaki Yazıköy-Şaklat-Yayvan mahalle yolunda toprak işleri, 8,2 kilometre uzunluğundaki Ambar-Kandiskan-Vural grup yolunda alt temel, Çınar ilçesinde yaklaşık 6 kilometre uzunluğundaki Ortaşar-Yöndemli mahalle yolunda alt temel, Sur Terkan bölgesi Bıro Caddesi’nde ise taş duvar imalat çalışmalarına devam ediyor.

Diyarbakır’da kuyumcu vurgunu davasında yeni gelişme! Diyarbakır’da kuyumcu vurgunu davasında yeni gelişme!

Vatandaşların seyahat güvenliğini üst seviyeye taşımak için grup mahalle yollarında altyapı çalışmalarının ardından asfalt serim işlemleri yapılacak.

KENT MERKEZİNDEKİ YOLLARDA BAKIM ONARIM ÇALIŞMASI
Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ayrıca merkez Yenişehir ilçesinde tahrip olan Elazığ Caddesi’nde onarım, Kayapınar ilçesinde Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bulvarı’nda bakım, Bedri Ayseli Caddesi’nde ise DEDAŞ tarafından yapılan kazılar nedeniyle onarım çalışması gerçekleştirdi.

Kaynak: Haber Merkezi