31 Mart Yerel Seçimleri için saat 07.00'de sandıkların açıldığı Diyarbakır ve 31 ilde oy verme işlemleri 16.00 itibarıyla tamamlandı. Sandık görevlileri tarafından sayım işlemleri başladı. YSK Başkanı Ahmet Yener açıklama yaptı. Sandıkların kapanmasının ardından açıklama yapan YSK Başkanı Yener, yayın yasağının kaçta kalkacağı konusunda toplantı yapacaklarını dile getirdi.

Yener'in açıklaması şöyle: "32 ilde oy verme işlemi tamamlandı, oy sayımı başladı. Saat 17'de tüm oy sayım işlemleriyle ilgili bilgi vereceğiz. Daha sonra yayın yasaklarıyla ilgili kurulumuz karar verecek. Saat 21'de ilan edilen yayın yasaklarıyla ilgili seçim sonuçlarıyla ilgili açıklama yapılmamasını rica ediyoruz."

Diyarbakır’da direkler yol ortasında kaldı! Giriş var çıkış yok Diyarbakır’da direkler yol ortasında kaldı! Giriş var çıkış yok

OY VERME İŞLEMİ BİTEN İLLER
Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararına göre, Adıyaman, Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır ve Kilis'te ve bu illerde bulunan ceza infaz kurumlarında saat 07.00'de başlayan oy verme işlemi saat 16.00 itibarıyla sona erdi.

Kaynak: Haber Merkezi