Sık sık başhekim değişikliğiyle gündeme gelen, hastalara aylar sonrasına randevu verilen, MR ve tomografi çekimleri için 2 yıl sonrasına gün verilen Diyarbakır’daki Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne 4'üncü mescit açıldı. Hastane yönetimi mescit açılığını bir “Hizmet kalitesi” olarak duyurdu.

Diyarbakır'da nereler gezilir? İşte Diyarbakır’da gezilecek yerler Diyarbakır'da nereler gezilir? İşte Diyarbakır’da gezilecek yerler

HASTALAR BEKLETİLİYOR
Poliklinik hizmeti alabilmek için merkezi hekim randevu sistemi üzerinden tedavi olmak için randevu oluşturmak isteyen hastalara aylar sonrasına randevu verilirken, aynı şekilde radyoloji servisinde MR ve tomografi çektirmek isteyen hastalara 2 yıl sonrasına randevu verilmesi hasta ve hasta yakınlarını çileden çıkardı.

YÖNETİMSEL İSTİKRARSIZLIĞI
Konuyla ilgili defalarca Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi (SABİM) ile CİMER’e şikâyette bulunan vatandaşlar karşılaştıkları sorunlarına çözüm bulamazken, hastane yönetiminin ve özellikle de başhekimin farklı gerekçelerle sıklıkla değişmesi hastanede oluşan yönetimsel istikrarsızlığı daha da artırttı.

4 YENİ MESCİT AÇILDI
Sorunların çığ gibi büyüdüğü hastane yerleşkesinde ise ihtiyaç olduğu gerekçesiyle namaz kılmak için yer bulamayan vatandaşlara adeta müjde gibi duyurulurcasına 4 yeni mescit açıldığı bilgisi paylaşıldı.

Kaynak: Sözcü