Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya,  Erbil TSO Başkanı Gailin Saeed ve Duhok TSO Başkanın İran ile ticari ve ekonomi ilişkilerini askıya alma ve yatırımcılarına yaptığı boykot çağrısına ilişkin her iki odaya destek yazısı gönderdi.

DTSO Başkanı Mehmet Kaya,  Erbil ve Duhok TSO’ya gönderdiği destek yazısında şu ifadelere yer verildi:

“İran’ın saldırılarından kaynaklı Erbil ve Duhok Ticaret ve Sanayi Odalarının İran ile ticari ve ekonomi ilişkilerini askıya alma ve yatırımcılarına yaptığı boykot çağrısını haklı buluyoruz. Boykot kararı nedeni ile Kürdistan Bölgesel Yönetiminde oluşacak ihtiyaçlar için firmalarımızla birlikte her türlü desteği vermeye hazırız. Diyarbakır olarak Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimindeki kardeşlerimizin ve iş insanlarımızın,  boykot kararından sonra mağduriyet yaşamamaları ve insani ihtiyaçlarını karşılamak için her türlü adım atmaya hazır ve yanınızda olduğumuzu bir kez daha belirtmek isteriz.

Dünya kamuoyu Diyarbakır'ı merak etti bu soruya yanıt aradı Dünya kamuoyu Diyarbakır'ı merak etti bu soruya yanıt aradı

İran tarafından 15 Ocak 2024’te Erbil'e yönelik füze saldırısında hayatını kaybeden Kürt iş insanı Peşraw Dizayi, bir buçuk yaşındaki kızı Jina ve sivillere bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz.  Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimine yönelik yapılan bu tür istikrar bozucu saldırıları kınıyoruz.” (Haber Merkezi)

Editör: Mücadele Gazetesi