Milli takım formasını da terleten DiyarbakırArda Öztürk’ün formasını giydiği Trabzonspor U17 Genç takımı, Türkiye Şampiyonası’nda 4’lü final grubuna kalarak büyük başarıya imza attı. Memleketinin plakası olan 21 numarayı giyen Arda, harika performansıyla göz doldurdu.

Amedspor’un rakibi olacak: Başkandan zehir zemberek sözler Amedspor’un rakibi olacak: Başkandan zehir zemberek sözler

Diyarbakırlı gelecek vaat eden  genç futbolcu Arda Öztürk, Trabzonspor’da yıldızını parlatmaya devam ediyor. Öztürk, bu kez Trabzonspor U17 takımıyla 4’lü Türkiye finallerine kalma başarısını gösterdi.
İstanbul’daki ilk maçta Galatasaray’a 1-0 mağlup olan Trabzonspor, Trabzon’daki rövanşta Galatasaray’ı aynı skorla 1-0 mağlup edince turu geçen takımı seri penaltı atışları belirledi. Galatasaray’ı penaltılarla eleme başarısını gösteren Trabzonspor, adını 4’lü final grubuna yazdırdı. Trabzonspor, Beşiktaş, Bursaspor ve Ankaragücü’nün katılımıyla yapılacak final grubu maçları Antalya’da gerçekleşecek.

DİYARBAKIRLI FUTBOLCU FARK YARATIYOR

Trabzonspor’la başarıdan başarıya koşan Arda Öztürk, bu turnuvanın da öne çıkan isimleri arasında yer aldı. Milli takımda da oynayan Arda, öğrenim gördüğü Trabzon Yavuz Selim Anadoılu Lisesi ile Türkiye Şampiyonluğu da yaşamıştı. Arda Öztürk’lü Trabzon ekibi önümüzdeki günlerde Çin’de yapılacak Dünya Liselerarası Futbol Şampiyonası’nda boy gösterecek.

Kaynak: Haber Merkezi