Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün hava durumu tahminlerine göre, hava sıcaklıkları bugün yurt genelinde mevsim normallerinin 5-10 derece üzerinde seyredecek. Hava sıcaklıkları yurt genelinde mevsim normallerinin 5-10 derece üzerinde seyredecek. Tahminlere göre Diyarbakır dahil 13 ilde hava sıcaklığının 40 derecenin üzerine çıkması bekleniyor.

DİYARBAKIR, URFA, BATMAN VE MARDİN’DE SICAKLIK 40 DERECEYİ AŞACAK
Meteoroloji verilerine göre, çoğunluğu Güneydoğu Bölgesi'ndeki 13 ilde hava sıcaklığı 40 derecenin üstüne çıkacak. Hava sıcaklıkları bugün Urfa ve Aydın'da 44, Adıyaman, Diyarbakır, Kahramanmaraş ve Batman'da 43, Kilis'te 42, Denizli, Gaziantep ve Siirt'te 41, Elazığ, Manisa ve Mardin'de 40 derece olacak.

Antep’te zincirleme kaza! Ölü ve yaralılar var Antep’te zincirleme kaza! Ölü ve yaralılar var

VAN’A YAĞIŞ UYARISI
Öte yandan Meteoroloji, rüzgarın Marmara’nın güneybatı kesimleri ile Kuzey Ege kıyılarında kuzeyli yönlerden yer yer kuvvetli esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı. Verilere göre bugün Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi, Van’ın doğu ilçeleri, Doğu Akdeniz'in Toroslar kesimi ile Uşak, Denizli ve Burdur çevrelerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Diyarbakır için 5 günlük hava durumu:

20 Haziran Perşembe: 42 derece
21 Haziran Cuma: 41 derece
22 Haziran Cumartesi: 42 derece
23 Haziran Pazar: 40 derece
24 Haziran Pazartesi: 40 derece

Muhabir: Remziye ÇELİK