Mücadele gazetemizin “Yer Diyarbakır! Burası çöp alanı değil bir sokak” başlığıyla bugün (26 Ocak) verdiği haber üzerine belediye ekipler harekete geçti.

Merkez Bağlar ilçesi Girne Caddesi’nde bulunan bir sokakta çöp yığınları ile dolmuş. Özellikle bir sokaktaki çöplerin uzun bir süre toplanmadığı tepkilere neden olmuştu. Çöplerin uzun süredir toplanmaması ise kötü kokuları beraberinde getirdi. Çöp yuvasına dönen sokakta adeta fareler cirit atıyor. Vatandaşlar ise belediyeye tepki göstermişti.

Haberimiz üzerine belediye harekete geçti ve alandaki çöpleri temizlendi.

Diyarbakır’da kapalı olan iş yerinde yangın çıktı Diyarbakır’da kapalı olan iş yerinde yangın çıktı

BAĞLAR BELEDİYESİ'NDEN AÇIKLAMA   
Sokak'ta oluşan çöp ve atık yığınları Bağlar Belediyesi'nce temizlenerek bölge steril hale getirildi. Belediyeden yapılan bilgilendirme açıklamasında söz konusu alandaki sorunun çevrede bulunan ağır hasarlı binadan kaynaklandığı ifade edildi.

Açıklamada, "Vatandaşlarımızın talebi üzerine şikayet konusu olan alan belediye ekiplerimiz tarafından temizlenmiş, atık ve çöp yığınları kaldırılmıştır. Bütün vatandaşlarımızdan çevre temizliği konusunda duyarlı olmalarını ve belediyemizle iletişime geçerek taleplerini iletmelerini rica ediyoruz " ifadelerine yer verildi.

Haber: Abdullah AKYOL

Editör: Abdullah Akyol