Prof. Dr. Naci Görür, Türkiye'yi hemen her gün deprem konusunda uyarmakta. Görür, Asena Kılıç'ın Youtube kanalındaki Meslek Sırrı programında olası depremlere dair önemli açıklamalar da bulundu.

Türkiye'nin deprem riskine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Görür, olası deprem için en fazla endişe duyduğu ilin Tunceli olduğunu belirtti. Görür, “Tehlikeli bir duruma gelmiş artık. Deprem üretme zamanı dolmuş” uyarısında bulundu.

24 Aralık 2020 Elazığ depreminden sonra "Kahramanraş'ta, Malatya'da, Hatay'da deprem gelebilir. Şu büyüklükte deprem olabilir, önlem alın" diyerek anlattık. Çünkü Elazığ depremi stres transferiyle orayı tehlikeye soktu. Hükümete raporlar yazdık. Depremin geldiğini görüyorduk.

BAS BAS BAĞIRIYORUZ AMA...

“Tarih tekerrür etmesin” uyarılar yapan Görür, "Bas bas bağırıyoruz, Marmara'ya, İstanbul'a dikkat edin, depreme hazırlayın diye. 6 Şubat öncesi dikkat etmediler 50 binden fazla insanımızı bir gecede gömdük. Marmara'da önlem alın diyoruz ki 6 Şubat depremleri tekerrür etmesin. İnsanlarımız ölmesin diye bas bas bağırıyoruz. Ama siyasi iradenin, halkımızın umursadığı da yok. Korkuyorum ki yine tarih tekerrür edecek” ifadelerini kullandı.

“ÇOK ENDİŞE ETTİĞİM YER TUNCELİ YÖRESİ”

Adıyaman’da yalnız yaşayan adam evinde ölü bulundu! Adıyaman’da yalnız yaşayan adam evinde ölü bulundu!

Prof. Dr. Görür, "Çok endişem ettiğim yer" diyerek üç il için uyarıda bulundu. Koordinat olarak "Tunceli Yöresi" diyen Görür, "Erzincan, Bingöl-Karlıova arası endişe ettiğimiz yer. Deprem olma periyodu dolmuş, tehlikeli bir duruma gelmiş artık. Deprem üretme zamanı dolmuş” diyerek uyardı

BÜYÜK İSTANBUL DEPREMİ...

Görür, “Marmara depremi mi daha yakın yoksa Tunceli'de beklenen deprem mi" sorusuna, “Onu kestirmek zor ama Marmara Bölgesi ve Tunceli yöresi dikkat etmemiz gereken bir noktada. Stratejik olarak ilk müdahale edeceğimiz yerler orası. Bizim söylediğimiz buraları deprem dirençli hale getirilmesi” diyerek yanıt verdi.

Muhabir: Onurcan GÜLER