Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) yönetimindeki Siirt Belediyesi, kent sakinlerinin uygun fiyatla sağlıklı yemeklere erişebilmelerini sağlamak amacıyla Kent Lokantası açtı. Kent Lokantası'nda 4 çeşit yemek için sadece 100 lira ödeneceği bildirildi. Lokanta, her gün saat 12.00 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verecek. Lokantada menü günlük olarak değişecek. Menü ise, bir ana yemek, çorba, yan yemek ve tatlıdan oluşacak. 

KENT LOKANTASI AÇILDI: HALKIN BULUŞMA NOKTASI OLACAK
Kent Lokantası’nın açılış törenine Siirt Belediye Eş Başkanları Sofya Alağaş ve Mehmet Kaysi da katıldı. Eş Başkan Alağaş, "Vatandaşlarımızın ekonomik sıkıntılar yaşadığı bu dönemde yanlarında olduğumuzu göstermek istiyoruz. Kent Lokantası, sağlıklı ve uygun fiyatlı yemek hizmeti sunarak bu amacımıza hizmet ediyor" dedi. Mehmet Kaysi ise, Kent Lokantası'nın belediyenin halka yönelik hizmetlerinin önemli bir örneği olduğunu ifade etti. Kaysi, "Amacımız, vatandaşlarımızın sağlıklı, lezzetli ve uygun fiyatlı yemeklere ulaşımını kolaylaştırmak. Bu lokanta, halkımız için bir buluşma noktası olacak" şeklinde konuştu.

KPSS’ye girecek öğrenci sayısı belli oldu! KPSS’ye girecek öğrenci sayısı belli oldu!

GÖZLER DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE ÇEVRİLDİ
Öte yandan kafe ve restoranlarda yemek fiyatlarındaki fahiş artış yaşanırken, Siirt Belediyesi’nin kent lokantası projesi sonrası gözler Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne çevrildi. Aynı projenin Diyarbakır’da uygulanıp uygulanmayacağı ise merak konusu oldu. 

Kaynak: MA