İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Sur Belediyesi’nin mazbata töreni sonrasında makam odasında bulunan Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğraflarına yönelik hakaret iddialarının ardından mülkiye müfettişinin görevlendirildiğini duyurdu. Açıklamanın ardından Sur Belediyesi eş başkanları Fatma Gulan Önkol ve Adnan Örhan, iddialara ilişkin açıklama yaptı.

Diyarbakır Büyükşehir: Kırsalın su ve yol sorunlarını çözeceğiz Diyarbakır Büyükşehir: Kırsalın su ve yol sorunlarını çözeceğiz

BELEDİYE AÇIKLAMA YAPTI: İDDİALAR ASILSIZ
Belediyenin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada:

“Tüm yurttaşlara açık olan, Sur Belediyesi'nde görevi teslim aldığımız gün çekilen görüntülerle ilgili olarak sosyal medyada troll hesaplar tarafından bir linç girişimine tanık oluyoruz. Parti Yönetimimiz ve Eş Başkanlarımız tarafından söylendiği iddia edilen sözler, bizlerden bağımsız bir yurttaşın söylemi olup, görüntülerden de anlaşılacağı üzere tarafımıza yöneltilen iddialar asılsızdır. Makam odalarında yer alması gereken sembol ve fotoğraflarla ilgili olarak gerekli mevzuat doğrultusunda hareket edilmektedir.” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Haber Merkezi