“Allah görür siz de görün” dedi! Diyarbakır için izin istedi “Allah görür siz de görün” dedi! Diyarbakır için izin istedi

Diyarbakır Stadyumu yeni sezona hazırlanırken çalışmalarda tamamlanmak üzere. Ağustos ayında başlanacak olan lig öncesi stadyum çalışmalarının tamamlanacağı beklenirken TFF’den geçtiğimiz gün yapılan açıklamaya göre de Beşiktaş ve Galatasaray arasında oynanacak olan Süper Kupa final maçının da Ağustos ayının ilk haftalarında oynanacağı bekleniyor.

Ayrıca maçın yurt içinde oynanacağı da duyuruldu. Ancak final karşılaşmasının nerede oynanacağı henüz belli değil. Peki kupa maçı Diyarbakır’da oynanabilir mi?

Diyarbakır Stadyum

DİYARBAKIR STADYUMU HAZIR!

Diyarbakır Stadyumu, 33 bin seyirci kapasitesiyle birlikte Türkiye Ziraat Kupası Final karşılaşması ve 16 Kasım 2022’de Milli Takıma ev sahipliği yapmıştı. Stadyum UEFA ve FİFA lisansına uygun hale getirilerek Süper Kupa maçına da ev sahipliği yapmaya hazır durumda.

Diyarbakır Stadyumu Müdürü Serhat Çelik ise geçtiğimiz günlerde sahayı TFF 1. Lig envanterine ve kurallarına uygun hale getirmeye çalıştıklarını ifade ederek çalışmaların lige yakın süreçte tamamlanacağını duyurmuştu.

Muhabir: Onurcan GÜLER