Muş 1984 Spor’un taraftar grubu Adana 1954 maçı öncesi kar temizleme çalışmasına destek verdi. Taraftarlar, kar kütlelerini küreklerle brandalara doldurup saha dışına taşıdı.

12 yıldır köyde tek başına yaşıyor! Herkes köyü terk etti 12 yıldır köyde tek başına yaşıyor! Herkes köyü terk etti

MUŞ’TA KAR SONRASI KÖY YOLLARI KAPANMIŞTI

Beyaz örtüyle kaplanan kent merkezinde 50 santimetreye yaklaşan karı temizlemek için Muş Belediyesi ekipleri seferber oldu.

Bahsi geçen maç için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personeline yardım için sahaya koşan taraftarlar, 50 santimetreyi bulan kar kütlelerini kürekle brandalara doldurup saha dışına taşıdı

Grup lideri Adana 1954 takımıyla karşılaşacak olan takımlarına destek olmak için sahada ter döken 100'e yakın taraftar ve personel, tonlarca karı temizledi.

MUŞ’TA ŞİDDETLİ KAR YAĞIŞI VAR

Muş 1984 Spor'un taraftarları olarak sahada kar temizleme çalışması yürüttüklerini belirten Osman Bozkurt, “Muş’ta çok şiddetli bir kar yağışı var. Muş sporumuzun çok önemli bir maçı olduğunu duyduk. Taraftar grubu olarak, hep beraber sahamızı tertemiz yapıp daha güzel bir zeminde futbol oynanabilmesi için elimizden gelen her çabayı gösteriyoruz. İnşallah müsabakayı kazanırız" diye konuştu.

'İŞ MAKİNELERİ SAHAYA GİRMİYOR'

Kar kalınlığının 50 santimetreye ulaştığına dikkat çeken Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Arif Taşdemir ise, saha zemininin ve çimlerin zarar görmemesi için el işçiliğine ihtiyaç duyduklarını ifade ederek, iş makinelerinin saha içerisine bu yüzden girmediğini belirtti.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personeli Ramazan Konak ise, “Muş Sporumuzun çok önemli bir müsabakası var. Yoğun kar yağışından dolayı sahamızın zemini tamamen karla kaplanmış durumda. Bizler de Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Muş Spor yönetimi ve taraftarlar olarak bugün burada bir araya gelip sahamızın hazır hale gelebilmesi, müsabakaya hazır hale gelebilmesi için elimizden gelen tüm çabayı göstermekteyiz" dedi. (DHA)

Editör: Mücadele Gazetesi