Dün gerçekleşen 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri'nde Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi adayı olan Mehmet Halis Bilden resmi sosyal medya hesaplarından bir paylaşım yaptı. Seçimlerden yüzde 16.83 oy alan Bilden, aynı zamanda adresi Diyarbakır'da olmadığı için oy da kullanamadı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nde tüm harcamalar durduruldu Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nde tüm harcamalar durduruldu

"KAZANAN DEMOKRASİ OLMUŞTUR"
Bilden seçimlerde demokrasinin çıktığını aktararak, "Saygıdeğer hemşehrilerim, bugün itibarıyla 31 Mart sürecini bitirmiş bulunmaktayız. Bu seçimlerde kazanan Türkiyemiz olmuştur, demokrasi olmuştur. Biz kendi payımıza düşeni alacağız, hemşehrilerimizin teveccühünü kazanmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü Diyarbakır bizim özümüz, Diyarbakır bizim nefesimiz."

"DİYARBAKIR TÜM TÜRKİYE'YE BİR OLMA MESAJI VERMİŞTİR"
"Diyarbakır, hem seçim sürecini hem de seçim gününü suhuletle geçirerek tüm Türkiye’ye bir olma mesajı vermiştir bu vesileyle bize oy veren vermeyen tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Memleketim için çalışmaya devam edeceğim. Saygılarımı sunuyorum." ifadesini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi