Diyarbakır’da da vatandaşların şikayetçi olduğu konular arasında yerini alan özellikle sivrisinekler için belediye ilaçlama çalışmalarına başlamıştı. Benzeri bir adım da Sivas’tan geldi.

Serdar Ortaç’tan bomba itiraf: Annem Urfalı Kürt Serdar Ortaç’tan bomba itiraf: Annem Urfalı Kürt

SİVAS’TA KENE DİYARBAKIR’DA SİVRİSİNEK!

Diyarbakır özellikle sivrisineklerle ciddi sorun yaşarken İç Anadolu Bölgesi illeri arasında yer alan Sivas’ta ise bu soruna birde kene vakaları eklenmekte.

Sivas halkının yaz aylarında sıkıntı yaşamaması amacıyla Sivas Belediyesi Veteriner İşleri’ne bağlı ekipler çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda haşerelerin yayılımını önlemek adına şehrin muhtelif yerlerinde ilaçlama çalışması yürüten ekipler, başta dere yatakları olmak üzere mesire alanları, parklar, yeşil alanlar ve çocuk oyun alanları ile çöp konteynerlerinde ilaçlama yapıyor. Sivas Belediye Başkanı Adem Uzun, bu dönemde ilaçlama çalışmalarına büyük önem verdiklerini ifade ederek, “65 mahallemizin tamamında sivrisinek başta olmak her türlü haşere ile mücadele etmek için yeşil alanlarda, çöp konteynerlerinde yoğun bir ilaçlama çalışması gerçekleştiriyoruz. Özveri ile çalışan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Kaynak: IHA