Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, alanında uzman kişilerin katılımı ile yaptığı birçok programla Diyarbakır’daki kadınlara psikolojik destekte bulundu, manevi danışmanlıkla kadınların sorunlarına çözüm sundu. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü etkinlikleri kapsamında seminer ve stand çalışmaları yapıldı.

KETEM’E MOBİL MAMOGRAFİ ARACI HİBE EDİLDİ
Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, kadınlara yönelik sağlık çalışmalarına destek olmak amacıyla satın aldığı tam donanımlı mobil mamografi aracını Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM)’e hibe etti.

‘HUZURHANEM’ PROJESİNE YOĞUN İLGİ
Kadınlara manevi destek sunmak ve aile birliğinin önemini ön plana çıkarmak amacıyla düzenlenen ‘Huzurhanem’ projesi kapsamında söyleşiler, konferanslar ve imza günleri gerçekleştirildi. 

Hatice Kübra Tongar, Hayati İnanç, Burhan İşliyen, Saliha Erdim, Senai Demirci, Afra Sevde Çelebi ve Mehmet Sırrı Şık proje kapsamında Diyarbakırlılar ile bir araya geldi.

KADINLARA YENİ EĞİTİM VE DİNLENME ALANLARI OLUŞTURULDU
İlçelerde yaşayan kadınlara yönelik çalışmalarını sürdüren belediye, Silvan’da kadınlar için dinlenmeleri ve eğitim almaları için yeni yaşam alanı oluşturdu.

Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın yer aldığı Yenişehir ilçesinde içinde Kur’an-ı Kerim, okuma yazma, oyun odası, el sanatları, etüt ve tekstil sınıflarının olduğu Ahmet Arif Kadın Kültür Merkezi hizmete açıldı. 

Diyarbakır'da yarın gidiyor! Bu ilçelerde yaşayanlar dikkat Diyarbakır'da yarın gidiyor! Bu ilçelerde yaşayanlar dikkat

Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı ayrıca Kayapınar ilçesinde hizmete aldığı Açelya Kadın Lokali’nde, okuma yazma, Kur’an-ı Kerim, oyun odası ve psikolog hizmeti sunuyor.

İHTİYAÇ SAHİPLERİ YALNIZ BIRAKILMADI
Kadın Yaşam Merkezlerinde eğitim gören ve ihtiyaç sahibi olan kursiyerlerin temel gıda, temizlik, giysi ve ayakkabı ihtiyaçları karşılandı.

El Ele Butik Mağazası’nda ailelerin giyim ve gıda ihtiyaçları giderildi. Dağkapı Meydanı Yer Altı Çarşısında bulunan merkezde hayırseverlerin de desteğiyle toplanan ürünler, paketlenerek hediye edildi.

SOSYAL ETKİNLİKLER DÜZENLENDİ
Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, kadınları sosyal etkinliklerle buluşturmak amacıyla Hacivat-Karagöz oyununu 4 farklı mekanda kursiyerler ve çocuklarıyla buluşturdu. 

Dicle Üniversitesi Öğrenci Yaşam Merkezinde hizmet veren Çamaşır Evi, öğrenciler için Genç Kafe olarak kullanıma açıldı. Öğrencilere burada atölyeler düzenleyip bireysel çalışma yapma imkanı sunuluyor. 

Burada çamaşırlarını yıkatma hizmetinden faydalanan öğrencilere yiyecek ve içecek ikramında bulunuluyor. (Haber Merkezi)

Editör: Mücadele Gazetesi