Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, halk sağlığını korumak için çalışmalarını sürdürüyor. DİSKİ Genel Müdürlüğü, vatandaşların daha temiz ve sağlıklı bir ortamda kurbanlık alım-satımı yapabilmesi için yürütülen çalışmalara destek veriyor. Ekipler, Kurban Bayramı öncesi canlı hayvan borsası, altyapı hatlarında kapsamlı bir çalışma başlattı.

450 METRELİK KANALİZASYON VE YAĞMUR SUYU HATTI TEMİZLENDİ
Yedişer kişilik iki ekip ve kombine vidanjör aracının görev yaptığı çalışmada, canlı hayvan borsasında bulunan 450 metrelik kanalizasyon ve yağmur suyu ızgaralarının tamamı temizlendi.

SURİÇİ’NDE TEMİZLİK ÇALIŞMASI
DİSKİ ekipleri, yerli ve yabancı turistlerin yoğun bir şekilde ziyaret ettiği Suriçi bölgesinde de kanalizasyon ve yağmursuyu hatlarını temizledi.

Diyarbakır'ın altı ilçesi için Salı günü uyarısı: Sabah gidecek Diyarbakır'ın altı ilçesi için Salı günü uyarısı: Sabah gidecek

ULU CAMİİ, YANIK ÇARŞI VE AŞEFÇİLER ÇARŞISI’NDA TEMİZLİK
Ekipler, Ulu Cami’nin etrafında bulunan kanalizasyon ve yağmursuyu hatlarında temizlik çalışması yürüterek, tıkanan hatlar tekrar aktifleştirildi. Ayrıca kentin en eski alışveriş mekanlarından olan tarihi Yanık Çarşı (Çarşıya Şewitî) ve Aşefçiler Çarşısı’nda detaylı temizlik çalışması yapan ekipler, olası tıkanıklıkların ve kötü kokuların önüne geçerek vatandaşların rahat ve sağlıklı bir şekilde alışveriş yapmasına imkan sağlıyor.

Kaynak: Bülten