Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, okullarda itfaiye ve yangın konularında uygulamalı eğitim çalışmalarına başladı. 14 Mayıs-14 Haziran arasında devam edecek olan proje kapsamında 17 ilçede 3’er okul olmak üzere toplam 51 okulda 2 bin 500 öğrenciye eğitim verilecek.

İLK EĞİTİM VERİLDİ
Ekiplerin ilk durağı merkez Sur ilçesindeki Ziya Gökalp İlk ve Ortaokulu oldu. Ekipler öncelikle okulda yangın ile ilgili gerekli tedbirlerin alınıp alınmadığını denetledi. Ardından öğrencilerle okul bahçesinde bir araya gelerek yangın söndürme konusunda uygulamalı eğitim gerçekleştirdi.

21 Temmuz 2024 Diyarbakır akaryakıt fiyatları kaç lira oldu? 21 Temmuz 2024 Diyarbakır akaryakıt fiyatları kaç lira oldu?

ÖĞRENCİLER YANGINLARA KARŞI BİLİNÇLENDİRİLİYOR
Eğitimde öğrencilere; itfaiyenin görevleri, müdahale edilen sorunlar, yangın söndürmede kullanılan kıyafet, araç ve malzemeler ile yangın çeşitleri hakkında teorik ve pratik bilgiler verildi. Öğrencilere her hangi bir yangınla karşılaşmamak için alınması gereken önlem ve tedbirler anlatıldı.

EĞİTİMLER SÜRECEK
Yangınlar konusunda genç bireylerin duyarlı ve bilinçli olmasını amaçlayan belediye, önümüzde bir ay boyunca okullarda eğitim çalışmasına devam edecek. 

Kaynak: Haber Merkezi