KOOP-DES kapsamında 1 milyon 831 bin 791 TL hibe desteği almaya hak kazanan 8 kadın kooperatifi ile hibe sözleşmesi imzalandı.

Valilik Hevsel Salonu’nda düzenlenen protokol imza törenine, Ticaret İl Müdürü Zafer Atik ile hibe desteği almaya hak kazanan kooperatiflerinin temsilcileri katıldı.

Programda yaptığı konuşmada Vali Su, kadın kooperatiflerinin destek programı sayesinde üretim ve istihdama ciddi katkı sunduğunu kaydetti.

Diyarbakır’da hayvanlar için bir ilk gerçekleşti Diyarbakır’da hayvanlar için bir ilk gerçekleşti

Vali Su konuşmasına şöyle devam etti:

"Kadınlarımız için hayata geçireceğimiz bu destek protokolü, gerek kadın girişimciliğinin artmasına, gerekse ilimizin ekonomik kalkınmasına katkı sunacaktır. Bu protokolün, kadın kooperatiflerinin kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesi, sayılarının ve görünürlüklerinin artırılması hususunda çok değerli olduğuna inanıyorum. Diyarbakırlı kadın kooperatiflerimizi başarılarından dolayı kutluyorum. İlimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Ticaret Bakanlığı’nca projelendirilen Kooperatiflerin Desteklenmesi Programı (KOOP-DES) kapsamında kooperatif ve üst kuruluşlarının üretim ve istihdama katkısı olacak yatırım projelerinin desteklenmesi, faaliyetlerinde etkinlik ve verimliliğin sağlanması, teknoloji ve yeni üretim tekniklerinden yararlanmalarına katkıda bulunulması, rekabet güçlerinin artırılması ve bireysel tasarrufların uygun kooperatif girişimcilik modelleri ile ekonomiye kazandırılması hedeflenmektedir. (Haber Merkezi)