Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde kar yağışları sonrası kapanan yollar Diyarbakır ve Kulp Belediyelerine bağlı ekipler tarafından açıldı, çalışmalar aralıksız devam etti.

KULP’UN YÜKSEK YERLERİ KARLI

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışından dolayı karla mücadele ekiplerinin çalışmalara başlayıp çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü ifade eden Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekilimiz Burak Akeller, “Kar yağışının etkili olduğu kırsal mahallelerimizde karla mücadele ekiplerimizce çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bizlerde  ekiplerimizin çalışmalarını yerinde inceleyerek takip ediyoruz.

Diyarbakır’da 77 kişiye mezar olmuştu! “Karayolları” detayı Diyarbakır’da 77 kişiye mezar olmuştu! “Karayolları” detayı

İlçemize bağlı 5 merkez ve 53 kırsal mahallemizde 11 iş makinasıyla yaptığımız kar temizleme çalışmalarının neticesinde bütün mahalle ve grup yollarımız açılmış durumda. Özellikle yüksek kesimlerde bulunan kırsal mahallelerimize bağlı sokaklara ait yolların açılması için ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. Yüksek kesimlerde kar kalınlığı 70-80 cm kalınlığına ulaştı. Ekiplerimiz bütün mahalle ve bağlı sokaklarıyla irtibat halinde olup herhangi bir aksaklığa olanak vermeyecek şekilde çalışmalarını sürdürüyorlar. Yaradan yeter ki  bu bereketi bizden esirgemesin. Biz gece gündüz durmaksızın çalışsak ta bütün yolları kısa sürede açarız ” dedi. 

Haber: Ejder Ediz IŞIK

Editör: Mücadele Gazetesi