TFF 2.Lig Kırmızı Grup'ta mücadelesini sürdüren Amedspor şampiyonluğunu Menemen FK maçıyla ilan edip TFF 1.Lige yükselirken, Batman Petrolspor ve Karaköprü Belediyespor'da TFF 2.Lige çıkmayı başardı. Bu takımların yanı sıra Mardin Mazıdağı Fosfatspor ve Viranşehir Belediyespor'da 3.Lige çıkmayı başarırken böylece Güneydoğu Anadolu illerinden beş takım şampiyonluk yaşayarak üst liglere çıkmayı başarmış oldu. İkisi Urfa, birisi Diyarbakır, birisi Mardin ve birisi de Batman olmak üzere dört ilde şampiyonluk havası yaşandı.

Diyarbakır’da okuma yazma seferberliği! 120 kadın mezun oldu Diyarbakır’da okuma yazma seferberliği! 120 kadın mezun oldu

GÖZLER ŞİMDİ VANSPOR'DA

Şampiyonluğu liderin gerisinde kaçıran Vanspor'da Play-Offlara kalmayı başarırken kulübün buradan alacağı başarılı sonuçlarla TFF 1.Lige yükselmesiyle beraber bölgenin yanı sıra çevre illerde de oldukça başarılı bir sezon geride kalmış olacak. Aynı durum TFF 3.Lig'de çıkma mücadelesi verecek olan Elazığspor içinde geçerli. Kulübün başarılı bir şekilde Play-Offları tamamlamasıyla beraber Elazığ ekibi de TFF 2.Lig'de mücadele etmeye hak kazanmış olacak.

Muhabir: Onurcan GÜLER