Meteoroloji hava durumu tahminlerini yayınlamaya devam ederken uzman isimlerden de uyarılar geliyor. Peki Diyarbakır'da 8 Mayıs 2024 hava durumu nasıl olacak?

Diyarbakır Büyükşehir'den ücretsiz hizmet! Binlerce kişiyi ağırlıyor Diyarbakır Büyükşehir'den ücretsiz hizmet! Binlerce kişiyi ağırlıyor

BATMAN'A YAĞIŞ DİYARBAKIR'DA DURUM NASIL?

Sosyal mecralarda Meteoroloji Bey kullanıcı ismiyle hava durumu tahminlerini yayınlayan uzman isim Güneydoğu Anadolu'nun doğusuna uyarılar yaptı. Yapılan uyarıda, "Yurdun batısı ve kuzeyinde ısınmaya devam edecek, doğusu soğuk geçecek. "TROF Asya'daki ilerledi yurdun sadece doğusu etkilenebilir. Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ve Doğu Anadolu doğusu ve güneyinde termodinamik kararsızlığa bağlı yerel düzeyde gök gürültülü fırtına hücreleri gelişecek lokal küçük dolu-yıldırım riski var" dedi.
Bu açıklamalara göre bugün Batman'da gök gürültülü sağanak yağışlar beklenirken Diyarbakır ise güneşli bir hava durumuyla günü geride bırakacak. Meteoroloji verilerine göre bugün Diyarbakır'da bir yağış beklenmiyor.

Muhabir: Onurcan GÜLER