16-27 Ekim 2023 tarihleri arasında başvuruların alındığı ve “Hepimiz Bir Roman Kahramanıyız! Roman Kahramanını Okula Davet Et, Okulunu Bir Romana Dönüştür” sloganıyla başlatılan projenin festivali, Ahmedi Hani Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi. Proje kapsamında öğrenciler, okul alanını bir romana dönüştürmek için bir araya gelip fikirlerini sergiledi.

Harekete geçildi: Diyarbakır’ın ilçesine milyon liralık proje Harekete geçildi: Diyarbakır’ın ilçesine milyon liralık proje

Öğrenciler, edebiyat dersinde okudukları kitapların kahramanlarını canlandırdıkları festival, müzik korosu ve resim sergisi yer aldı. Müzik Korosu, öğrencilerin bir araya gelerek hazırladığı müzikal performanslarını sergileyerek dinleyicilere unutulmaz anlar sundu.

Resim Sergisi ise okulun öğrencilerinin sanat alanındaki yeteneklerini sergilediği bir platform olurken, en beğeni alan kısım ise öğrencilerin edebiyat derslerinde okudukları kitapların kahramanlarının kılığına büründüğü festival oldu.

Etkinliğe; Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Kayahan Subaşı, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Zülfü Özkan, Davut Öz, Mehmet Sami Gürkan, Mahmut Akdoğan, Ahmedi Hani Anadolu Lisesi Müdürü Zahit Demir, müdür yardımcıları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kaynak: İHA