Diyarbakır yerli ve yabancı turistlerin akınına uğramaya devam ediyor. Özelikle Ramazan Bayramı'nda otellerin doluluk oranı yüzde yüz olmuştu. Tarihi Sur ilçesinde bayramın 3 günü de tıklım tıklım olan ilçede toplamda 24 ton ciğer tüketilmişti.

Diyarbakır bu gösteriyi çok sevmişti! Ali Congun tekrar geliyor Diyarbakır bu gösteriyi çok sevmişti! Ali Congun tekrar geliyor

Diyarbakır'a gelen turistler bugün tarihi 4 Ayaklı Minare’nin önünde Kürtçe müzik Zeynebe le Zeynebe şarkısı eşliğinde halay çekerek kurtlarını döktüler. Kürtçe müziği seven turistler kulağa hoş geldiğini ve halay oyunundan büyük bir zevk aldıklarını dile getirdiler. Halaya eşlik eden Diyarbakırlı yaşlı bir vatandaş ise ortaya çıkarak alkışlar eşliğinde tüm hünerlerini sergiledi.

TURİSTLER KÜRTÇEYE HAYRAN KALDILAR
Yerli ve yabancı turistler Diyarbakır'ın yöresel kıyafetlerine ve Kürtçe müziklere oldukça ilgi göstermişti. Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte Diyarbakır'da turist oranı her geçen gün artıyor. Bu yaz ise Diyarbakır'a bir milyon turist beklediği söylendi.

Muhabir: Abdullah AKYOL