Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan planlama kapsamında kent merkezi ve kırsal mahallelerde bozulan yollar yenileniyor. Çlaışmalar kapsamında ekipler, 15 kilometrelik Oğlaklı-Yiğityolu-Siverek ilçe sınırı grup yolunu yenilemek amacıyla çalışmalarına devam ediyor.

15 KİLOMETRELİK YOL YENİLENİYOR
Bu kapsamda 15 kilometre uzunluğundaki Bağlar Oğlaklı-Siverek ilçe sınırı grup yolu onarılıyor. Bağlar ilçe merkezinden Şanlıurfa il sınırına kadarki bölgede yer alan Oğlaklı-Yiğityolu-Siverek ilçe sınırı grup yolu (Çöp Yolu) bitümlü sıcak karışım olarak projelendirildi. Proje kapsamında kazı dolgu, taş dolgu ve pmat işlemleri yapıldı.

Çalışmalarda 39 bin 600 ton PMT malzeme çekimi ve 28 bin 800 ton asfalt binder beton çalışması yapılacak.

YOLDAN ÇOK SAYIDA MAHALLE FAYDALANIYOR
Onarımın yapıldığı yoldan Bağlar ilçesi: Oğlaklı, Övündüler, Yiğityolu, Sakallı, Ortaören, Yukarıakdibek, Kamışpınar, Ekince ve Kırkkoyun mahalleleri ile Mezrik, Karaduman, Tokaçlı, Beykaya, Gürpınar, Döver, Hasanağa, Ürkmez, Hacıkoç, Güven, Tahtıreş, Naldöken, Bekçidamı, Gömderesi, Kelek ve Kışla mezraları faydalanıyor.

Diyarbakır’da Kurban Bayramı mesaisi başladı! Kurbanlık fiyatları ne kadar? Diyarbakır’da Kurban Bayramı mesaisi başladı! Kurbanlık fiyatları ne kadar?

YOL TURİZME KATKI SUNACAK
Vatandaşların talebi üzerine harekete geçen Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kış sezonunda turistik ziyaretlerde yoğun olarak kullanılan Karacadağ Kayak Merkezi yolu olarak da kullanılan grup yolunu kısa sürede tamamlayarak hizmete sunacak.

KENT MERKEZİNDEKİ BOZUK YOLLAR ONARILIYOR
Öte yandan çalışmalar kapsamında Dicle Üniversitesi’nin giriş-çıkış yollarında yenileme, şehrin farklı noktalarında ise sürüş konforunu olumsuz etkileyen yollarda asfaltlama çalışması yapıldı.

Kaynak: Haber Merkezi