• USD 32,50
  • EUR 34,97
  • ALTIN 2.404,59
  • BİST100 10.392
  • BTC 67.000

Meclis Haberleri

Meclis haberleri ve güncel Meclis gelişmeleri, Meclis ile ilgili tüm video, Meclis fotoğrafları ve Meclis haberleri Mücadele Gazetesi sitemizde


DİYARBAKIR

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde bulunan ve çok eski bir geçmişe sahip olan tarihi Surp Sarkis Ermeni Kilisesi’ne ilişkin önerge veren Diyarbakır...

DİYARBAKIR

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde doğalgaz çalışmaları ödenek sıkıntısı nedeniyle durduruldu, konu Meclis’e taşındı.

POLİTİKA

DEM Parti Milletvekili Serhat Eren, Diyarbakır’ın deprem bölgesinden çıkarılmasının esnaf zorladığını ve kentin yeniden deprem bölgesi ilan edilmesi için Meclis’te...

DEM Parti Diyarbakır Milletvekili Serhat Eren, dün genel kurulda söz alarak Diyarbakır’ın sorunları üzerine konuştu.

Diyarbakır Milletvekili Ceylan Akça Cupolo, yüzde 82’si kamulaştırılan Sur ilçesinin tüm yönleriyle araştırılması için Meclis’e Araştırma Önergesi verdi.

Diyarbakır Milletvekili Serhat Eren, Bismil’de yeni açılan beş tekstil fabrikasını Meclis gündemine taşıdı.

Diyarbakır Lice Devlet Hastanesi’nde cerrah olmadığı için ameliyat yapılamadığın belirtildi. Diyarbakır Milletvekili Ceylan Akça Cupolo, konuyu Meclis gündemine taşıdı.

Diyarbakır Milletvekili Serhat Eren, Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Kalp Merkezi’nde yaşanan sorunları Meclis gündemine taşıdı.

GÜNCEL

AK Parti'nin, sokak köpekleriyle ilgili hazırladığı kanun teklifinde sona yaklaşılırken parti sözcüsü Ömer Çelik, yapılacak düzenlemeyle ilgili konuştu.

Diyarbakır Milletvekili Serhat Eren, Diyarbakır’da havalanan savaş uçaklarını Meclis’e taşıyarak soru önergesi sundu.

Şırnak Milletvekili Mehmet Zeki İrmez, Cizre’de tedavi olamadığı için Diyarbakır’a getirilen çocuğun durumunu Meclis’e taşıdı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda yapılan seçimde, Türkiye Belediyeler Birliği Meclis üyeleri belirlendi.

DEM Parti, kayyımların bıraktığı borcun hazineye devredilmesi ve kusurları oranında kendilerinden tahsil edilmesi için Meclis'e kanun teklifi sundu.

SPOR

Van Milletvekili Mahmut Dindar, Vanspor’a yönelik şike ve hukuksuzluk iddialarına ilişkin Meclis’te bir konuşma yaptı.

Diyarbakır Milletvekili Serhat Eren, Diyarbakır cezaevindeki zehirlenme olayını Meclis gündemine taşıdı, soru önergesi verdi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu, bazı uluslararası sözleşmelere ilişkin kanun tekliflerini görüşecek. Ayrıca fahiş fiyat artışına 1 milyon...

Diyarbakır Milletvekili Ceylan Akça Cupolo, “Kayyımların belediyelerde yaptıkları yolsuzluklardan hangi Bakanlık sorumlu?” sorusuyla Meclis’e soru önergesi verdi.

EKONOMİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan geçtiğimiz haftalarda asgari ücrete ara zam yapılmayacak diyerek tartışmaları sonlandırmıştı.

GÜNCEL

Gazetecilere yeşil pasaport verilmesi konusu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gündeme alınacak.

POLİTİKA

Diyarbakır Milletvekili Ceylan Akça Cupolo, Dicle Nehri’ndeki kum ocaklarının çalışmalarını ve boğulma vakalarını Meclis’e taşıdı.

DİYARBAKIR

Diyarbakır milletvekili Serhat Eren, Diyarbakır-İstanbul uçak seferlerinin iptal edilmesini Meclis’e taşıdı.

DİYARBAKIR

Diyarbakır Milletvekili Ceylan AKÇA Cupolo, “Son 10 yılda Diyarbakır genelinde ve Sur ilçesinde ayrı ayrı olmak üzere; Hazine (Milli Emlak)...

POLİTİKA

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin açılışının 104 yıl dönümü kutlamaları kapsamında Meclis'te 4 gün boyunca özel...

DİYARBAKIR

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Meclisi, ilk toplantısını Eş Başkan Serra Bucak başkanlığında gerçekleştirdi, meclis başkanvekilleri seçildi.

YAŞAM

İsmi tartışmalara da neden olan Kürt böreği nasıl yapılır merak ediliyor. İşte orijinal Kürt böreği tarifi…

DİYARBAKIR

Diyarbakır Milletvekilli Sezgin Tanrıkulu, Bismil'deki iki lise pansiyonunun İlim Yayma Cemiyeti'ne tahsis edildiği iddialarını Meclis gündemine taşıdı.

DİYARBAKIR

Diyarbakır milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Maraş depremlerinde hasar görüp yıkım kararı verilen Diyarbakır Polis Okulu ve Emniyet Müdürlüğü Binasıyla ilgili Meclis’e...

DİYARBAKIR

Diyarbakır milletvekili Sezgin Tanrıkulu, İçişleri Bakanı'na, Diyarbakır Valisi’nin etkinliklere sadece AK Parti adayı ile katılmasını Meclis’e taşıdı.

DİYARBAKIR

Diyarbakır Milletvekili Adalet Kaya, Silvan'da patlamaya ilişkin Meclis’e soru önergesi verdi. Detayları haberimizde…

Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Bağlar’da bulunan Şehit Süleyman İyikul Ortaokulu'nda yaşanan  sorunları Meclis’e taşıdı.