Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Dağlıca köyünde elektrik arızasına giden ve kara bata çıka ilerleyen ayıyı gören VEDAŞ ekipleri, o anları saniye saniye görüntüledi.

DİYARBAKIR BİNGÖL TUNCELİ DİKKAT! KAR OLURDA AYI OLMAZ MI?

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde kar yağışları sonrası vatandaş daha dikkatli olmalı. Bingöl ve Tunceli gibi illerde şehir merkezlerine de kar yağışları sonrası böyle bir manzarayla karşılaşmamak için vatandaşın dikkatli olması gerekmekte.

Geçen hafta bölgede dört gün boyunca etkili olan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken ilçe merkezinde kar kalınlığı yarım metre, yüksek kesimlerde ise 1 metreyi buldu. Özellikle yüksek kesimlerde kar yağışı adeta hayatı durma noktasına getirdi. Yüksekova Vangölü Elektrik Dağıtım AŞ'ye (VEDAŞ) bağlı arıza ekipleri Dağlıca köyüne gittikleri sırada bir ayının kar içinde ilerlediğini görerek o anları kayıt altına aldı.

Bakanlık soruşturma açtı! Bağlar Belediyesi’nde neler oluyor? Bakanlık soruşturma açtı! Bağlar Belediyesi’nde neler oluyor?

Dev aynın kış uykusundan uyandığını sandıklarını söyleyen ekipler, “Kesinlikle böyle birşey yok. Biz de arızaya gidiyorduk. O sırada dev ayının kardan yürüdüğünü gördük hemen kayıt altına aldık. Ayının o haline baya şaşırdık” ifadelerini kullandı. (IHA)

Editör: Mücadele Gazetesi